Facebook Paylaşımından Kişi Engelleme

Facebook üzerinden yaptığınız paylaşımlar genelde başınıza bela olabiliyor. Çoğu zaman iş arkadaşlarınız, patronunuz ve ailenizin görmesini istemediğiniz paylaşımlar sizleri büyük sıkıntılara sokabiliyor. Fakat gizlilik ayarlarından artık kısıtlamalar yaparak bunları engellemek mümkün!

Örneğin bir paylaşım çok hoşunuza gitti ve bunu patronunuzun görmemesini istiyorsunuz. O halde yapmanız gereken şey, sadece paylaşımı yaptıktan sonra paylaşımı düzenleme bölgesinden özel kısmını seçip, engelli kişi listesine o ismi girmek!

Bir çoğumuz bu durumdan şikayetçiyiz. İstediğimiz gibi sosyal medyaları kullanamıyoruz. Artık Facebook bizlere bu özelliği ile beraber rahatça kullanım hakkı tanıyor. Bizler de paylaşımlarımızı dilediğimiz gibi yaparak, istediğimiz hesap kullanımına sahip olabiliyoruz.

 

Adsızsadsfd

Genelde ailelerinden dolayı bu durumdan şikayetçi olan bireyler, kısıtlama özelliği ile beraber diledikleri resmi veya paylaşımı, profillerinden paylaşabiliyorlar. Ülke genelinde de bu özelliğin sizlere istenildiği şekilde yansıtıldığını da göreceksiniz.

Paylaşımlarınızı gizledikten sonra da kesinlikle onlar engellenen kişilere gösterilmiyor. Bu da sizlerin daha rahat bir kullanım yapmanızı sağlıyor. Tabii ki kesin çözüm ise onları kişi listenizden kaldırmak! Tabii ki bu her zaman mümkün olmadığından dolayı bir aşama olarak onları paylaşımlardan tek tek engellemek de kısa bir çözüm olabilir.

Facebook’un bu konuda ki çözümlemeleri ve yenilikleri de önümüzde ki günlerde daha da faydalı olarak bizlere yansıtılacak.

Bir önceki yazımız olan Otomatik Video Oynatmayı İptal Etme başlıklı makalemizde, Facebook’ta videoların otomatik oynatılması işlemini iptal etmeyle ilgili bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş