Facebook Pazarlamasının Enleri

Facebook Pazarlamasının Enleri

Facebook hakkında pek çok kişi “düşüşe geçti” açıklamasını yapsa da, her geçen gün üye sayısını arttıran bir potansiyele sahip! Bugünlere kolay gelmeyen Facebook, aktif olarak 1.4 milyar kullanıcısı ile hizmet vermeye devam ediyor.

Facebook’u bu denli güçlü yapan yapıtlardan sebep, pek çok kişi hizmeti daha iyi ve anlamlı bir şekilde alabilmek için her geçen gün çalışıyor ve daima daha iyilere kadar ulaşmaya çalışıyor! Şimdi gelelim Facebook’u en iyi şekilde kullanan sayfalara! Yurt dışından birkaç örnek ile beraber Facebook’tan yüksek gelir elde eden sayfaları sizlere tanıtacağız. Hem ürün pazarlamasını doğru yapan, hem doğru sloganlar ile reklam veren, hem de pazarlama kabiliyeti yüksek olan bu sayfalar; Facebook’u ekmek kapısı olarak kullanmaya devam etmekteler.

face_manşet-600x300

1. Nike: 22 milyon beğeni sayısı ile Facebook’un en iyi sayfalarından birisi haline dönüştü.

https://www.facebook.com/nike

2. March of Dimes: 558 bin. Henüz yeni bir sayfa olmasına rağmen hem paylaşımları, hem de sayfanın göz doldurucu kalite de olması ile beraber Facebook’ta ön plana çıkan sayfalardan bir tanesi.

https://www.facebook.com/marchofdimes

3. Toms: 2,9 milyon. Toms da kaliteli paylaşımlar yaparak her daim sayfasını canlı tutan kuruluşlardan bir tanesi. Sosyal medya da fazlası ile aktif.

https://www.facebook.com/toms

4. Universal Stüdyoları Orlando: 1,2 milyon. Universal, Disney ile ön plana çıkmış ve kariyerini Harry Potter ile taçlandırmış bir kuruluş. Facebook için de çok önemli bir sayfa.

https://www.facebook.com/UniversalOrlandoResort

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş