Facebook Places, Foursquare’ye Rakip!

Facebook, son zamanlar da kendi altyapısı üzerinde başlattığı bazı çalışmalar ile diğer sosyal medya kuruluşlarına da meydan okuyor!

Bunların en basit örneği de Facebook Messenger. Facebook Messenger ile beraber MSN, Skype gibi chat platformlarının önünü kesmiş ve kendini yükseltmesini bilmişti. Yapılan çalışmalar sonucunda da tüm sosyal medyaya hükmetmeyi planlayan Facebook, Places uygulamasını geliştirdi ve Foursquare’ye rakip olarak sundu.

Artık tüm mekanları buradan görebilecek, mekanlar ile alakalı notları okuyabilecek ve geri bildirimler yapabileceksiniz. Bu uygulamanın bizlere daha da geliştirilmiş olarak sunulması ile beraber 2 günde 1.000.000 kullanıcı tarafından aktif olarak check-in yapıldı.

facebook-places

 

Ayrıca markaların direkt olarak Facebook resmi sayfasına ulaşabiliyor ve buradan dilek/şikayet/öneri gibi seçenekleri de kullanarak onlara geri bildirim de bulunabiliyorlar. Bu gelişim ile beraber de Facebook’un önde gelen kuruluşlarından birisi haline dönüşen Places, daha fazla üye çekmek adına yeni yenilikler için de çalışıyor.

Mobil kısmını da yakın zaman da aktif etmeyi planlayan Facebook yönetimi, böylelikle Android ve IOS kullanıcılarının da kolayca tek programdan kullanım yapabilmelerine yardımcı olacak gibi.

İlerleyen günlerde bu yaptırımın ne denli bir değişikliğe gideceği de hepimizin bekleyip, göreceği bir şey.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş