Facebook Places Mekan Tavsiye!

Facebook’un önde gelen programlarından bir tanesi olan Facebook Places, yeni yöntem ve uygulamaları ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor!

Kasım 2014 yılı içerisinde Facebook Places’e olan ilgi ve alakanın büyümesi ile beraber Facebook kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, bu alan da bazı çalışmalar yapmış ve yenilemelere gitmişti. Henüz uygulamalar ile ilgili sıkça bilgi verilmezken, artık siz mekan da iken gelecek olan otomatik önermeler ile tüm arkadaşlarınıza Facebook üzerinden “mekan üzerinde ki tavsiyelerinizi” not olarak iletebileceksiniz.

facebook-places-tips-mekan-tavsiyeleri-2

Örneğin bir mekana gittiniz ve kişilere tavsiyeler vermek istiyorsunuz, burada check-in yaptıktan sonra gelen formdan bu uygulamayı aktif hale dönüştürebileceksiniz. Sadece Iphone’de geçerli olan bu uygulama, zamanla Facebook Places üzerinden diğer Android ve işletim sistemleri için de uygulanacak.

Android ile farklı bir çalışma haline girmeyi düşünen Facebook, artık akıllı tansiyon ölçer telefon ile sizlerin ruh durumunu da ölçecek ve buna göre yerinize mekan üzerinde ki tavsiyeleri de alabilecek. İnanılması güç, eğer bu durum söz konusu olur ise sosyal medya üzerinde büyük bir adım atılacak demektir. Bakalım uygulamanın ne tür bir değişim durumu söz konusu olacak ve bizlere bu açıdan neler yansıtılacak?  

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş