Facebook Profil Resmi Gizleme

Facebook’ta profil fotoğrafına tıklanmayan bazı profiller görebiliriz. İşte bu profillerin hepsi profil resmi gizleme işlemini hesaplarında ayarlamışlardır. Facebook profil resmi gizleme pek çok kullanıcı tarafından kullanılmasa da profil fotoğraflarının ayrıntılarının görülmesini istemeyen kullanıcılar olabilir. Facebook profil fotoğrafı gizlemek için bir kaç basit ayarlama yapmak yeterlidir.

Facebook’ta Profil Fotoğrafımı Nasıl Gizlerim?

GÜNCELLEME: 06.08.2016

 • Facebook’ta profil resmini tamamıyla gizleme işlemi önceki dönemlerde yapılabiliyordu. Ancak yeni dönemde bu biraz değişti. Profil resminizi gizleseniz bile diğer kullanıcılar bunu tam boy görebiliyor. Ama bu fotoğrafa yapılan yorumları ve beğenileri göremiyor.
 1. Facebook profil resmi gizlemek için kullandığımız profil fotoğrafına tıklıyoruz.
 2. Daha sonra profil fotoğrafının yüklenme tarihinin yanındaki gizlilik seçeneğini Sadece Ben  olarak ayarlıyoruz.

profil foto gizleme

Facebook profil fotoğrafını gizlemek bu kadar basit. Her yükleyeceğiniz profil fotoğrafına gösterdiğimiz Facebook profil fotoğrafı gizleme işlemini uygulamanız gerekir. Profil fotoğraflarını gizlemek için kısa bir yol yok malesef. Profil fotoğrafları albümünü gizlemek gibi bir seçenek olsaydı bu işlemimiz çok daha kısa sürebilirdi.

Bir önceki yazımız olan Android Facebook Uygulamaları başlıklı makalemizde, Android tabanlı telefonlarınıza indirebileceğiniz bazı Facebook uygulamaları incelenmiştir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. Furkan Kılıç

  teşekkürler

  Cevapla
 2. DENİZ

  herşeyi dolduruyorum ancak kendinizi doğrulayın diyor

  Cevapla