Facebook Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Bir Facebook profilinin en önemli faktörü profil resmidir. Bir kişi profilinize girdiği zaman gözüne çarpan ilk şey profil fotoğrafınızdır. Kişi, profilinizi gezmeden önce profil fotoğrafınızı inceler. Bu yüzden profil fotoğrafı olarak sizin için en güzel fotoğrafı seçmelisiniz. Tabi sonrasında hemen kapak fotoğrafı gelir. Kapak fotoğrafı seçmekte zorlanıyorsanız kategorilerimize bakabilirsiniz.

Facebook kapak fotoğrafları kategorimizi görmek için Tıkla

Peki kullandığınız profil fotoğrafınızı değiştirmek isterseniz ne yapmalısınız? Profil resmini değiştirmeyi sizlere adım adım göstereceğim.

 Öncelikle profil resmi yapacağınız fotoğrafınızı belirlemelisiniz. Profil fotoğrafı yapacağınız resmi albümleriniz içinde yer alan herhangi bir fotoğraftan veya bilgisayarınızda yer alan bir resimleriniz içinden seçebilirsiniz.

Profil fotoğrafı yüklemenin ilk adımı profil resmini için ayrılmış kısmın üstüne gelip Profil Resmini Güncelle‘ye basmaktır. Çıkan ekranda daha önce yüklediğiniz fotoğraflar görünecektir. Facebook’a daha önce yüklemiş olduğunuz fotoğraflardan bir tanesini seçip profil resmi yapabilirsiniz. Eğer Fotoğraf Yükle‘yi seçerseniz bilgisayarınızdaki bir fotoğrafı seçip profilinize yükleyebilirsiniz.

  • Fotoğrafı seçtikten sonra kırpmanız için bir fotoğraf karşınıza gelecektir. Burdan sol alt köşedeki Kırpmayı geç yazısına tıklayın. Daha sonra profilinzde görünecek küçük fotoğrafı seçmeniz için bir ekran gelecektir. Bu ekrandan küçük fotoğrafı istediğiniz gibi ayarlayın.

Facebook’ta profil fotoğrafı değiştirme için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Toplu Mesaj Silme başlıklı makalemizde, Facebook mesajlarını tek seferde toplu olarak silme işlemi anlatılmıştır.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş