Facebook Profilime Kim Bakmış

facebook profil gizlemeHer facebook kullanıcısı profiline kimler bakmış, profilini en çok kim ziyaret etmiş merak eder. Eğer olayı biraz araştırmışsanız facebook’ta bu tür onlarca uygulamayla karşılaşmışsınızdır. Bu uygulamaların şuan %100’u çalışmıyor, ya da zararlı(spam) uygulamalardır. Facebookbilgi.net olarak bu tür uygulamalardan kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu olayı şahsen ben de çok araştırmıştım, en azından gördüğüm her uygulamayı, yöntemi deniyordum. Ama ne yazık ki hiç birinden olumlu sonuç alamadım. Çoğu uygulama duvarıma onlarca spam gönderi yolladı, bazı diğer uygulamalar hesabımı ele geçirdi ki uzun uğraşlar sonucu hesabımı anca kurtarabilmiştim.

Profilime Kim Bakmış Uygulamaları

Bu uygulamarın hepsi, az önce de belirtiğimiz gibi, spam, kötü amaçlı uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanırken, sizin bilgilerinizi uygulamayla paylaşmanızı isteyecektir. Hatta bazı uygulamalar vardır ki sizin hesap şifrenizi bile isteyebiliyor. İzin verdikten sonra, artık hesabınızda istedikleri çoğu işlevi yapabileceklerdir. Göz ardı etmememiz gereken bir konuda bu tür uygulamalar içersinde size arkadaşlarınızdan oluşan bir liste gösterip, bu listedekileri profilinizi ziyaret edenler olarak göstermeleridir. Kesinlikle yanlış bilgilerdir. Belirli bir sistem tarafından belirlenir bu kişiler, profilinizi ziyaret edenlerle hiç bir alakası yoktur.

Öte yandan Facebook, yaptığı açıklamada da bu tür bilgileri kimseyle paylaşmadıklarını belirtmişti zaten. Görünen o ki Facebook’un bu bilgileri paylaşması ve bu doğrultuda bazı uygulamaların bu bilgilere dayanarak kullanıcılarına sunması pek mümkün görünmüyor. En azından Facebook böyle bir şey yapmayacaktır. Ama yine de denemek, görmek istiyorum derseniz başka bir hesaptan bu uygulamaları deneyiniz. Bizi dinlerseniz, kesinlikle bu tür uygulamalardan uzak durmanızı istiyoruz.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Profil Resmi Gizleme başlıklı makalemizde, profil resmini gizlemeye ilişkin bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. kübra

  böyle bir bildirim olduğunu bugün öğrendim.arkadaşımın profilini gezerken onun ekranında profilimi gezenleri gör diye bi bildirim vardı ve mavi kırmızı 1 kişi diye yazdı o 1 kişi ben miyim? varmı gerçekten böyle bişey?

  Cevapla
  1. Admin Yönetici

   Konumuzda da belirttiğimiz gibi bu başlıkta bir çok uygulama var ve çoğu kandırma amaçlı, yalan uygulamalar. Eğer arkadaşınızın profilinde gördüğünüz şey de bir uygulamadan gelen bildirim ise muhtemelen yanıltıcı bir bildirimdir.

   Cevapla
 2. kanarya fener

  Profilime kim bakmış nasıl öğrenirim admin?

  Cevapla
 3. Fatih Yılmaz

  profilme en son baktıklarımı nasıl öğreniceğim

  Cevapla
  1. Admin Yönetici

   merhaba fatih, yazımızda da belirttiğimiz gibi henüz öyle bir sistem yok. uygulamaların hepsi sahte uygulamalardır.

   Cevapla