Facebook Profilini Sayfaya Çevirme(Resimli Anlatım)

Merhaba arkadaşlar, Facebook’un son zamanlarda fazlasıyla yenilik yaptığını gördük. Bu yeniliklerden biri de profili sayfaya çevirmek oldu.

Şahsen benim en fazla memnun kaldığım özellik bu oldu. Çünkü bir sayfa açıp büyütmek oldukça zor. Hatta bunu yapabilmek için para ödemek zorunda bile kalabiliriz. Özelliği güzel kılan ikinci bir husus ise arkadaş sayısında ki sınırlama. 5000 arkadaşa ulaştığımız zaman arkadaş ekleme gibi bir imkanımız kalmıyor artık. Bu yüzden profilimizi sayfaya çevirerek daha fazla arkadaş ile iletişim kurabiliriz. Üstelik profilinzde yaptığınız paylaşımlar direk olarak sayfanıza aktarılmış oluyor.

Facebook’un eklediği bu yeni özelliğin güzel yanlarından bahsettik peki hiç kötü yanı yok mu ? Elbette var. Kötü yanı bu işlemi gerçekleştirdikten sonra geri dönüş yapamıyoruz. Tıpkı normal profilimizdeki kullanıcı adı değiştirmek gibi. Durumu özetlersek yüksek arkadaş sayısına sahip bir profile sahipseniz profilinizi hayran sayfasına çevirmek çok mantıklı olur.

Kişisel hesabınızı hayran sayfasına çevirmek için Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, buraya tıklayıp devam etmeniz yeterli olacaktır.

1

Yazımızın ilk kısmında bu işlemin geri dönülmez olduğunu söylemiştik. Facebook şikayetler üzerine işlemi geri almak için kullanıcılarına bir hak daha tanıdı.

  • İşlemi geri almak yani hayran sayfanızı tekrar kişisel hesaba çevirmek için önce Facebook hesabınızdan çıkış yapın. Daha sonra buraya tıklayıp size uygun seçeneği seçtikten sonra isteğinizi Facebook yöneticilerine bildirmiş olacaksınız.
  • Not: İlk iki seçenek çalışmamaktadır. Bu yüzden son seçeneği seçmek mecburiyetindesiniz. Şunu da hatırlatmamız gerekir ki sayfayı profile çevirme şansınız düşüktür. İyi şanslar …

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook, Yeni Arama Motoru Hazırlıyor! başlıklı makalemizde, Facebook’un önümüzdeki dönem yapacağı yenilikle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. Samet akman

    sağolun çevirme işlemi hemen olmuyor ama yaptım sayenizde

    Cevapla