Facebook Reklamları, Instagram’a Kaymaya Başlıyor!

3 yıl önce 1 milyar dolar karşılığında Instagram’ı bünyesine katan Facebook, bu yatırımın kar olarak dönüş alabilmesi açısından Instagram’ı da reklamlar ile donatmaya hazırlanıyor! Cannes Reklam Festivaline katılan ve burada konuşma yapan Facebook Reklam Birimi Sorumlusu Carolyn Everson, “birkaç ay içerisinde Facebook’ta gördüğünüz reklamların uygun olanları Instagram’da da karşınıza çıkacak” açıklamasını yaptı. Instagram eski dönemlerinde sadece yaş, cinsiyet gibi hedeflemeler yaparken; son zamanlar da bir e-ticaret sitesi haline dönüşmesiyle birlikte artık reklamların kullanıcılar adına ürünleri daha uygun fiyattan almasını temsil edeceği ortaya çıkıyor.

instagram-reklam-facebook-610x290

Şöyle ki, siz takip ettiğiniz satıcıların ürünlerini incelerken, Facebook sizlerin buna ilgi gösterdiğini fark edecek ve reklam alanları üzerinden satışa sunulmuş ve ilginizi çekebilecek alternatif ürünleri de sizlerin karşısına çıkarmaya başlayacak. Böylelikle satış pazarı daha fazla değer kazanacak ve ürün alımları da arttırılmış olacak. Özellikle reklamlar Facebook ile birleştiği zaman ise bağıntılı bir hale gelecek.

Genel olarak kullanıcılar reklamlardan fazlası ile sıkıldığı için Facebook’a bu konu için şikayet yazıları iletmişti. Fakat Facebook yönetimi, yarattığı Pazar ortamı üzerinden kar elde edebilmek adına reklam koymak zorundalığını da sözlerine eklemiş oldu. Böylelikle artık reklamsız karşımıza çıkan Instagram uygulaması da, yakın zaman da reklamlar ile karşımıza çıkacak gibi…

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş