Facebook Sayfalarında Kitleler Düşüyor!

Facebook, 12 Mart’tan itibaren yeni algoritması sebebiyle Facebook sayfalarının anlık hareketlerini değiştirecek ve yeni bir yöntem izleyecek!

Bunu kısaca şöyle özetleyebiliriz, Facebook’un bu hususta kullanacağı yöntem tamamen farklılaştı. Artık, uzun sürelerden beri aktif olmayan hesaplar için sayfalardan geri beğeni yapılacak ve böylelikle kitlelerin de büyük bir düşüşe geçeceği duyuruluyor.

Henüz bu husus hakkında Facebook yönetimi net bir şey söylemezken, Mark Zuckerberg’e bu konu ile alakalı on binlerce mesaj geldiği söylendi. Facebook sayfalarına anlık beğeni getirisi yaptırmak da çok olası bir durum.

facebook-dwn1

Genellikle kişiler bunları kolaylıkla Facebook üzerinden sağlayabiliyorlar. Facebook’ta dönen virüsler sayesinde sayfalar otomatik beğendiriliyor, kişilere de otomatik profil beğendirme uygulaması sağlanıyor. Bunların önüne geçebilmek ve bir nebze de olsa artık sayfaların organik takipçilere ulaşabilmesini sağlamaya çalışan Facebook yönetimi, bu uygulaması nedeniyle de olumsuz tepkiler alacak gibi…

12 Mart tarihinden itibaren hep beraber bekleyip göreceğiz. Ne gibi bir geliştirme süreci olacağını ve ne tür bir durum getirisi doğuracağını da henüz kimse açıklamadı. Net bilgiler 9 Mart tarihinden itibaren kullanıcılara yansıtılacak.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş