Facebook Sayfasında Gönderi Planlama

Facebook’ta sürekli ilgilenmeniz gereken bir sayfanız olabilir. Sürekli aktif tutup geliştirmeyi amaçladığınız bir sayfa açabilirsiniz ama vaktiniz mi yok? Facebook sayfa yöneticileri için müthiş bir özellik getirdi. Facebook sayfalarında kullanılacak özelliğe göre artık bir gönderinin paylaşılmasını planlayabilirsiniz. Bu sayede sürekli Facebook’a giriş yapmanız gerekmez ve Facebook’a girmeden de sayfanızı aktif tutabilirsiniz.

Facebook sayfa yöneticilerini çok memnun eden ve zaman tasarrufu sağlayan bu özelliğin nasıl kullanılacağına bakalım.

Facebook Sayfası İçin Gönderileri Nasıl Planlarım?

1) Facebook sayfanızın duvarına paylaşmak istediğiniz durum fotoğraf ya da videoyu yükleyiniz.

2) Paylaşmak istediğiniz gönderiyi ekledikten sonra hemen alt kısımda, yayınla butunonun yayında yer alan butona tıklayın. Buradan gönderi planlamanızı yapacaksınız.

3) Gönderi planlama tuşuna bastıktan sonra açılan kısımda gönderinizin paylaşılmasını istediğiniz tarihi ve saati ayarlayın.

4) Tarih ve saat ayarlamasını da yaptıktan sonra Planla tuşuna basınız. Böylelikle planladığınız gönderi belirtmiş olduğunuz tarih ve saatte yayınlanmış olacak.

Bir önceki yazımız olan Facebook Hashtag Nedir? Hashtag Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde, Facebook hashtag kullanımı ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş