Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Facebook Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Facebook Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Facebook’ a uzun süre girmediniz ve şifrenizi unuttunuz, ya da hesabınız çalındı ve bunu geri almak için şifre sıfırlama işlemi yapmanı gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken şey şifre sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek olmalıdır.

Aşağıda Facebook şifre sıfırlama nasıl yapılır? Resimli olarak anlatılmıştır.

Facebook Şifre Sıfırlama Kodu Neden Gelmez?

Facebook şifresini sıfırlamak için öncelikli olarak uygulama üzerindeki şifremi unuttum adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Hesabınızı açarken kullandığınız mail adresinizi hatırlıyorsanız hesabınızı kurtarabilir ve yeni bir şifre oluşturarak tekrardan giriş yapabilirsiniz.

Facebook Kod Alamıyorum

İlk olarak telefon ya da bilgisayar üzerinden Facebook sayfasına giriş yapmanız gerekiyor.  Kullanıcı adı ve şifrenizin istendiği alanın altında bulunan Hesabını mı unuttun? Sekmesine geliyorsunuz. Açılan sayfada bulunan e-posta sekmesine mail adresinizi yazarak ara diyorsunuz.

Eğer bu sekmede e-posta adresinize kod gelmezse üstte bulunan Google hesabımı kullan seçeneğini kullanmanız gerekir.

Bu işlemin sonunda yeni bir pencere açılır. Mail uzantısına göre sayfa farklı olabilir. Google hesabı üzerinden işlemi gerçekleştireceğiniz için gmail giriş sayfası gelecektir. Buraya mail adresinizi ve şifrenizi yazarak devam ediyorsunuz.

Küçük pencere kapandıktan sonra yeni şifrenin istendiği bir ekran karşınıza çıkacak en az 6 karakterden oluşan bir şifre oluşturarak devam tuşuna basın.

Facebook Mail Adresime Kod Gelmiyor

Eğer hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız o zaman diğer cihazlardan çıkış seçeneğini işaretleyip devam edebilirsiniz.

Hesabınıza başka birinin girdiğini düşünüyorsanız Diğer cihazlardan çıkış yap bölümünü işaretleyerek Devam butonuna basalım. Eğer böyle bir durum söz konusu değil ise Oturumu açık tut bölümünü işaretleyerek diğer cihazlarınızda açık olan oturumunuzu kapatmadan devam edebilirsiniz. Bu işlem sonrasında güvenlik taraması için beklemeniz gerekecek.

İşlemin tamamlanmasından sonra artık hesabınıza ulaşmış olacaksınız ve yeni şifrenizle istediğiniz cihaz üzerinden Facebook’a giriş yapabilirsiniz.

Exit mobile version