Facebook TheFind’i Satın Aldı!

Facebook, alışveriş arama motoru kategorisinde ki en büyük çalışmaları yapan ve en çok adını duyuran TheFind’i satın alarak büyük bir adım attı.

Bundan sonra TheFind, tüm çalışmalarını Facebook bünyesinde gerçekleştireceği gibi, yayınladığı reklamlar ile de kişilerin daha çok alışverişe yönelmesini ve satın alımların tamamını da Facebook üzerinden güvenilir bir şekilde sağlamanın peşine düştüğünü söyledi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “sosyal medya üzerinden bazı kişisel hatalarımız sebebiyle pek çok sitemizi yatırım yapmamıza rağmen kaybettik ve artık farklı algoritmalar üreterek doğru adımlar atmaya çalışıyoruz” dedi.

1426407408_facebook-inc-boosts-its-ecommerce-credentials-with-thefind-acquisition-1

TheFind, 9 senedir aktif olarak kullanıcılarına kolay ve eğlenceli bir alışveriş şansı sunuyordu. TheFind.com sitesinden yapılan açıklama ile beraber de artık Facebook bünyesine geçtiklerini duyurdular.

Bu satın alma işlemi ile alakalı ne kadar para harcandığı henüz açıklanmazken, TheFind.com sitesinin birkaç hafta kadar kullanıma kapatılacağı ve yeni bir tasarım yapılacağı da konuşuluyor. TheFind bünyesinde yer alan 500 bin kadar mağaza sayesinde buraya giren kullanıcılar ürün karşılaştırmaları yapabiliyor ve filtreleme sistemi ile beraber de ürünü en uygun fiyata satın alabiliyorlar!

Bu süreçten sonra da pek çok kişi artık Facebook’un alışverişe daha çok teşvik eden reklamları olacağını söylüyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş