Facebook Uzantılı Mail Adresi Nasıl Alınır?

Merhaba arkadaşlar,

Facebook profilinizin hakkında kısmını daha önce incelediyseniz eğer iletişim bilgilerinde e-posta adresinizin Facebook uzantılı olduğunu görmüşsünüzdür. Oysaki bir Facebook açarken böyle bir mail adresi ile kaydolmadınız ya da Facebook’a giriş yaparken böyle bir mail adresi ile giriş yapmıyorsunuz. Peki bu kullanıcıadı@facebook.com şeklindeki e-posta adresi ne işe yarar? Bu mail adresi neden var?

Facebook Uzantılı Mail Adresi Nasıl Ortaya Çıktı?

Facebook uzantılı mail adresi geçtiğimiz yakın zaman içinde Facebook’un kullanıcı bilgilerini korumak adına yaptığı çalışmaların sonrasında ortaya çıktı. Daha öncesinde insanlar Facebook kullanıcılarının e-posta bilgilerine rahatlıkla ulaşabiliyordu. Facebook güvenlik çalışmalarıyla bu güvenlik açıklarını kapattı ve @facebook.com uzantılı adresler ortaya çıkmış oldu.

Facebook Uzantılı Mail Adresi Alma

Öncelikle mail adresi alabilmeniz için hesabınızın doğrulanmış olması gerekir. Eğer hesabınız onaylanmamış ise mobil onay alma yazımızı okuyabilirsiniz.

Kullanıcı adınız@facebook.com sizin mail adresiniz olacaktır. Yani kullanıcı Facebook adınız ahmet ise mail adresiniz ahmet@facebook.com şeklinde olacaktır.

  • Kullanıcı adınızı öğrenmek için profilinize girin. https://www.facebook.com/kullanıcı adı 

facebook uzantılı mail alma

 

Facebook e-posta adresi de aldıktan sonra artık hesabınızı bir mail servisi olarak kullanabileceksiniz. Aldığınız mailler mesaj kutusunda gözükecek aynı zamanda Facebook üzerinden mail atabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta Konuşmaya Arkadaş Ekleme başlıklı makalemizde, sohbete arkadaş ekleme, sohbet grubu oluşturma işlemi anlatılmıştır.

 

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş