Facebook Üzerinde Beğeni Toplamanın 4 Yolu

Facebook üzerinde hayran sayfanız varsa veya küçük/orta ölçekli işletme olarak sosyal medya üzerinden adınızı duyurmak istiyorsanız Facebook üzerinde beğeni toplamayla ilgili çalışmanız muhtemeldir.

Günümüzde internetin vazgeçilmezi haline gelen Facebook üzerinde tamamen organik olarak kişileri etrafınızda toplamanız sürekli takip edilebilmeniz bakımından son derece önemlidir. Bunun için Facebook üzerinde yapmanız gereken çalışmalar şunlardır:

  • Arkadaşlarınızın sayfanızı beğenmesini istemeniz: Size en yakın halkadan yani arkadaşlarınızdan başlamanız Facebook üzerinde temelleri sağlam bir popülariteye sahip olmanızı sağlayacaktır. Bunun için sayfanızdaki “Arkadaşını Davet Et” butonunu kullanmanız yeterli.
  • Farklı platformlarda Facebook eklentilerini kullanmak: Hem reklam hem de dikkat çekme anlamında Facebook eklentilerini kullanmanız ziyaretçilerin geçerken sosyal medyadaki sayfanıza uğramasını sağlayacaktır.
  • Yarışmalar düzenlemek: Beğeni toplamak için karşılıksız ve küçük ödülleri bulunan yarışmalar düzenlemeniz popülaritenizi arttıracaktır. Bu sayede her ne kadar kalıcı olmasa dahi belirli bir oradan sizi düzenli olarak takip edebilecek bir kitleye erişebilirsiniz.
  • Facebook reklamlarını kullanmak: Tanıtım söz konusu olduğunda Facebook reklamlarını kullanmak size büyük fayda sağlayacaktır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz yaklaşımının ötesinde içerik ile desteklenecek reklamların istediğiniz hedef kitlesine ulaşmanızda yararlı olacağını göz ardı etmemelisiniz.
İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş