Facebook Üzerinde İş Bulmanın Yolları

Sosyal medya hayatımızın bir parçası haline geldiği aşikar. Kariyer konusundaki sosyal medya ağları, web sayfaları ve özellikle iş arama konusunda kurulan Facebook sayfaları… İşte size Facebook üzerinde iş bulmanın yolları…

  • Güvenilir profil oluşturmak: Kim ne derse desin eğer Facebook üzerinde ciddi birşeyler yapmaya niyetiniz varsa herşeyden önce Facebook profil bilgilerinizin güvenilir ve doğru olmasını sağlamanız gerekir.
  • Topluluklara katılmak: İş dünyası büyük olduğu küçüktür. Adınızı duyurmak için işinizle ilgili güvenilirliğine inandığınız gruplara ve sayfalara katılmayı ihmal etmeyin.
  • Etkileşim halinde bulunmak: Sosyal medyayı takip etmek sadece takipte kalmak anlamına gelmez. İşinizle ilgili paylaşımları takip ederek ve paylaşımlarda bulunarak adınızın fark edilmesini sağlayın. Özellikle paylaşımcı kimliğinizle meslektaşlarınız için bir kaynak olma yönünde adımlar atmaya özen gösterin.
  • İş aramadan pusuda beklemek: Her an ve her zaman iş arayarak sosyal medyada dolaşmayın. Gelecek muhtemel teklifler için pusuda bekleyin ve nokta atışı hareket etmeye çalışın.
  • Arayışta olmayı elden bırakmamak: Hangi şirket neler yapıyor, kimler nerede, hangi pozisyonlarda süreçler nasıl işliyor ve hangi değişimler oluşabilir sorularının cevaplarını her zaman takip ederek ilginizi canlı tutun.

 

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş