Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook ve Google Twitter’i Almak İstiyor!

Facebook ve Google Twitter’i Almak İstiyor!

Son dönemlerin popüler sosyal medyalarından birisi haline dönüşen Twitter, hisselerinin %100’lük kesimini satışa çıkarma kararı aldı. Bununla beraber de harekete geçen Facebook, hisseleri almak adına Twitter CEO’ları ile kesin görüşmeler yapmaya başladı!

Bilindiği gibi Google’nin de sosyal medya da aktif bir rol oynamak adına bu tip çalışmalara dahil olacağını ve yeni bir sosyal ağ projesi açacağını biliyorduk. Fakat hazır tutulmuş bir sosyal medya ağını satın almak onlar için daha mantıklı olacağından sebep, bu pazara ortak olarak Facebook’un önünü kesmeyi hedefliyor! Twitter hisseleri 2015 genelinde uçuşa geçti ve %47 oranında bir artış gösterdi.

Dün ki Facebook ve Google’nin tekliflerinden sonra Twitter hisseleri ortalama %4’lük bir artışa geçti ve global pazar da 33 milyar dolarlık bir fiyata kadar çıktı! Facebook, sosyal ağına daha önce Instagram’ı katmış, Twitter ile de yüksek gelirli görüşmeler başlatmıştı. Mark Zuckerberg’in devamlı üzerini çizerek değindiği “internet patronluğu” durumuna erişmesi an meselesi! Eğer Twitter’i de kendi ağına katabilirse, artık internetin bariz olarak patronu durumuna gelecek! 30 yaşında ki genç girişimci, kesenin ağzını da 40 milyar dolara kadar açmış görünüyor!

Exit mobile version