Facebook ve Gövde Gösterisi!

Facebook üzerinde son dönemlerde yapılan birbirinden farklı çalışmalar ve sürekli olarak ön plana çıkan yenilikçi destekler adına, şimdi de daha farklı bir uygulama çıkıyor karşımıza. Bene bunu gövde gösterisi diye adlandırdım. Çünkü aslında, bu sanırım bir güncelleme ve insanlar da bunun farkına yavaş yavaş varmaya başladı.

214088017_bedafe6937

 

Peki Tam Olarak Nedir Bu Uygulama?

Bu uygulamayı şu şekilde anlatabiliriz. İnsanlar ana sayfada gezer iken, karşılarına çıkan bir video, sayfa ortalanınca otomatik olarak çalışıyor. Yani sizin videoyu tıklamanıza gerek kalmadan, otomatik olarak o videonun üzerine yaklaşınca çalışmaya başlıyor. Ki bu benim biraz hoşuma gitti, biraz da gitmedi. Çünkü facebook sitesi üzerinde pek bir video izlemek ile aram yoktur. Ama facebook üzerinde bu tarz videoları izlemek isteyen ve orjinal facebook videolarını seven insanlar için, büyük bir farklılık olacağını düşünüyorum. Çünkü insanlar, facebook sitesinde paylaşım için yer alıyor ve bu tarz görsellikler ile, daha farklı bir yeniliğin olacağı konusundaki kanılarım, sık sık büyümeye devam ediyor. Alanında başarılı, etkili, yenilikçi ve güncel olarak sunulan birbirinden farklı destekler adına, daha fazla geç kalmayın. Kişisel hizmetler için, sırasıyla güncellemeleri sizlerin karşısına çıkarmaktan büyük keyif alıyorum.

Bu Uygulamayı İptal Etmek Mümkün Mü?

Aslında bakarsanız, bu ayarlar ile yapılacak bir iş değil. Yani facebook yönetimi, bu uygulamayı genellikle facebook için yeni bir kıyafet olarak sunmuş diyebilirim. Bu yüzden her hangi bir hareketli resim gibi, üzerine geldiğinizde sesi kısık şekilde (ki burası da önemli, çünkü videoların otomatik olarak çalışması demek, ses konusunda ciddi sıkıntıların olması demek. Ana sayfada gezer iken, bir anda uygunsuz bir video, ki bu virüs de olabilir, çalışır ise, saçma sapan sesler içinde kalıyoruz. Yani böyle bir ihtimal var) video otomatik olarak çalışıyor. Bu yüzden, uygulamanın o kadar da sıkıntılı olacağını düşünmüyorum. Aksine, facebook üzerinde gezer iken ilgimizi çeken bir videonun sadece sesini açmamız yeterli olacaktır. Başarılı uygulamalar konusunda yeni bir uygulamaya imza atan facebook, buna da el atmasıyla yeni bir gülümseme yaratıyor. :)

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş