Facebook Video Farklı Algoritma İle Geliyor!

Facebook için şuan video kaynakları aşırı trafik harcamasına neden oluyor. Bu yüzden de yeni girişimler ve bazı düzenlemelere ihtiyaç var. Videoların altına izlenme rakamları koyan Facebook, trafiğin ne kadar büyük olduğunu da ispatlamış oluyor. Artık videolar altında konulan trafik bölümleri ile beraber detaylı bir inceleme şansı söz konusu olacak, herkes bu konu ile alakalı bilgi sahibi olma şansına ulaşacak.

facebook-video-610x290

Sayfa sahipleri videolar hakkında bilgi sahibi oldukları zaman kendi yükledikleri videolar hususunda da ayrıntılı bilgi sahibi olmaya ulaşabilecekler. Bu nedenden dolayı artık videolar birden fazla sayfada paylaşıldı ise bu istatistiklerin tümü kendini ön plana çıkartacak. Ücretli veya ücretsiz izleme oranları, otomatik başlatılan rakamlar, tekil – çoğul izlenme oranları gibi pek çok metrikler bizlere sunulmuş olacak. Önümüzde ki hafta sunuma hazırlanan bu durum, artık yeni istatistikleri ile daha bilgilendirici bir hava içerisine girmiş olacak.

Fakat izlenme rakamının artması için video takip edicisinin ilk 30 saniyesini takip etmesi şartı istenecek. Böylelikle videolarınız artık Dünya çapında rakamlara ulaşabilecek!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş