Facebook Video Sayfası Geliyor!

Facebook son dönemler de Youtube’yi geri de bırakabilmek adına video uygulamalarına fazlası ile önem vermeye başladı.

Bilindiği gibi sadece sosyal medya platformu alanında değil, chat uygulamaları, yer bildirimleri, video ve haber kaynakları gibi pek çok alanda da çalışmalar yürütüyordu.

İlk uygulamasını ise “Teşekkür et” videosu ile ortaya atan Facebook, bu uygulamadan tam not aldıktan sonra da rotayı “1 yılı özetle” videosu ile ortaya koydu. Bu uygulama da iyi bir kitleye eriştikten sonra Facebook şimdiler de video uygulamasını ayrı bir sayfaya yöneltti.

Facebook-Pages-Videos-abc

Son zamanlarda da video uygulamalarına kaç kez izlendi özelliğini getiren Facebook, bu uygulamadan sonra da kendine ait bir alan açarak tüm videoları o bölge de toplamaya karar kıldı. Facebook’un ise ilk uygulaması BBC kanalında duyuruldu.

Amacı Vine gibi kısa videolar ile uzun soluklu izlenebilen, akıl da kalıcı bir platform yaratmak. Bunun için her geçen gün ortaya farklı materyaller sunan Mark Zuckerberg “şuan için uygulama aktif bir şekilde devam ediyor. Yakın zaman da hem haber kaynağı, hem de video kaynağı kullanıcılarımıza sunulacak. Facebook Places çalışmamıza yoğunlaşmıştık ve onu da başarı ile bitirdik” dedi.

Reklamlar ile de uygulamayı tanıtan Facebook yönetimi, daha farklı alanlardan reklamlar almayı da hedefliyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş