Facebook videoları daha popüler!

Birinci yılını kutlayan Facebook, kendi uygulamaları dahilinde de pek çok iyileştirmeye gitti.

Videolarından istenen rağbeti yakalayamayan Facebook, bu konu ile alakalı farklı bir yaptırım uyguladı ve kişileri video izleme konusunda öncü olmaya, o bölgeye daha fazla yöneltmeye de yardımcı oldu.

Bilindiği gibi artık biz açmasak da, arka planımızda “sesi kısık video” devamlı aktif halde dönüyor. Bu durum ile alakalı Facebook yönetimi pek çok şikayet alsa da, kendi yaptırımları arasında “efsanevi” buldukları bu sistemi de insanların kullanma amacına doğru genişlettiğinin de altını çiziyor. Yetkililer, konu ile alakalı sistem düzeneklerini de aktif bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.

facebook-video-320x128

Geçtiğimiz günlerde 1 günde, 1 milyar izlenme sayısına ulaştığını bildiren Facebook yetkilileri, bu yönde en büyük rakibi olan Youtube ile de baş başa gitmekte! Vimeo’yu sollayan fakat Youtube’yi henüz geçemeyen Facebook, bu durumda da karşısına Google’yi almış oluyor! Video popülerliğini arttırmak adına çalışmalarına hız kesmeyen yetkililer de, daha çok izlenme oranı yakalamak adına farklı yöntemler de deneyecek gibi.

Gerek telif hakları, gerek reklamlar ile devamlı bizlere farklı videolar paylaşmayı deneyen Facebook, bu durumun onlar için oldukça maliyetli olduğunu da söylüyor. Yüksek bazlı bir alana sahip olan videonun paylaşılması, her defasında barındırılan alanda ki bölgenin de yer işgal ettiğini, bu nedenle de bu durumu kar amacına dönüştürmeyi istediğinin de altını çiziyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş