Facebook Wit.Ai’yi Satın Aldı!

Facebook’un pek çok kariyer hedefi olan programları satın aldığını biliyoruz. Hatta bunların başında da Instagram ve Whatsapp geliyor.

Şimdilerde de Wit.ai isimli programı satın alan Facebook, bu programı da ileri ki dönemler de sesli tanıma girişimi olarak kullanacak. Facebook’un bu programı henüz ne kadar bir fiyata aldığı açıklanmaz iken, ileri ki dönemlerde de fiyat ile alakalı bir bilgi verilebileceği duyuruldu.

witfb-600x300

2013 yılında kurulan ve ses tanıma işlevselliğini tüm giyilebilir teknolojiye uyarlamak adına tasarlanan Wit.ai, 3 milyon dolarlık bir tohum yatırım alarak çıtasını daha farklı alanlara kadar genişletmişti. Bu yatırımla beraber reklam ve maliyet alanında da ilerleme kaydeden Wit.ai, sesini pek çok kişiye duyurmuş ve beğeni ile de kullanılmaya başlanmıştı.

Zira giyilebilir teknoloji 2015 yılına girdiğimiz bu dönemlerde de ne kadar fazla yaygınlaştığını biliyoruz. Bunların en büyük örneği de kol saatleri. Samsung ve Apple markalarının tasarladıkları kol saatinin pek çok ses girişimci özelliğini de Wit.ai destekliyordu.

Programın ne işe yaradığını anlatımlar ile kestiremeyen arkadaşlarımız için alt kısma bir video desteği koyuyoruz. Böylelikle programın ne denli işe yaradığını da kestirebilirsiniz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş