Facebook Yelp İçin Artık Bir Rakip Mi?

Facebook zaman zaman sevilen sosyal medya platformlarını satın alsa da bazı sosyal medya platformlarının özelliklerini kendi bünyesine katmayı tercih ediyor. Biliyoruz ki Facebook’ta işletmelerinin sayfalarını açan kişiler için Facebook bir derecelendirme sistemi getirmiş durumda. Girdiğimiz bu işletme sayfalarında diğer insanlarında faydalanması için beş yıldız üzerinden puan verebiliyorsunuz. Facebook bu yeniliğini bir adım daha öteye taşıyarak Yelp‘e rakip olabilir.

facebook yelp

Facebook’u Yelp’e rakip yapacak çalışması ise yakın çevrenizde yer alan işletmelerin puanlarını sıralayacak bir sistem geliştirecek olması. Bu sistem de işletmelerin puanlarına ek olarak ziyaretçilerin yorumları da bir öneme sahip olacak. Bu sayede sizin işletme seçiminde yaşayacağınız zorluk ortadan kalkacak.

Bu tarz bir çalışma ziyaretçilerin dışında işletme sahipleri için de çok büyük bir öneme sahip. Ziyaretçi yorumları ve verilen puanlara göre işletmeler eksik noktalarını tespit edebilecek. Bu sayede işletmeler daha fazla gelişim gösterebilecek. Facebook üzerinde çalıştığı bu yeniliği devreye soktuğu zaman ziyaretçilerin fayda sağlayacak eleştirilerde bulunması bu yüzden çok önemli. Aynı lokasyonda bulunan işletmeler birbirlerinin işletme puanlarına Facebook üzerinden bakarak birbirlerini daha iyi analiz edebilecekler.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş