Facebook, Yeni Arama Motoru Hazırlıyor!

Facebook, Yeni Arama Motoru Hazırlıyor!

Facebook uzun dönemdir sosyal medya dünyasında ki lider konumunu, artık internetin farklı alanlarına da genişletme isteğinden dolayı yeni bir arama motoru yapacağını duyurmuştu. Bu konuda ki çalışmalara geçen günler de başlayan Facebook, artık Google’ye alternatif olarak bu arama motorunu da sunabileceğini düşünmekte!

640x360xfacebook-arama-motoru-yapiyor-b_640x360.jpg.pagespeed.ic.93ZxwhUgrXAjtcuo2H68

Facebook’un, direkt olarak sayfalardan arama motoruna yönlendirme yapacağı gibi, böylelikle Google’nin zahmetli geçiş sistemlerinden tamamen kurtularak, aradığını daha kolay bir biçimde bulabilecek ve tarayıcıdan, tarayıcıya geçiş yapmamış olacaklar! Ayrıca Google de artık Facebook ile alakalı bir kısım durum bulunamayacağı gibi, telif hakları neticesinde de Facebook ismi, tamamen Facebook’un arama motoruna ait olacak. 1 milyara aşkın kullanıcıyı ilk etapta etkilemeyi düşünen yetkililer, bu yenilikle beraber istedikleri rakama da kısa süre de ulaşacak gibi. Tabii ki yine de gelişime açık olmaları ve Google’nin bunca yıllık deneyimi düşünüldüğü zaman Facebook’un arama motorunda da büyük ölçü de bir çalışma göstermesi gerekiyor!

İleri süreçler de Facebook’un bu çalışmalarının resmi bir şekilde açıklanması bekleniyor. Şu sıralar resmi bir şekilde açıklama yapmayan Facebook, gizli bir şekilde yeni çalışmasını yürütüyor.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş