Facebook, Youtube’ye Kafa Tutuyor!

Bilindiği gibi Youtube, kullanıcılarına video izlenme ve tıklanma bedeli olarak kimi zaman bazı ücretlendirmeler ödüyordu. Buna göre de pek çok kişi, kendi videolarını özgün bir şekilde yükleyerek belli bir izlenme potansiyeline ulaştırıp, bu yönde paralar kazanıyorlardı. Artık Facebook, kullanıcılarına video paylaşım platformu olarak adlandırdığı alan da para kazanma şansı verecek!

Facebook, Youtube’ye Kafa Tutuyor!

Reklam gösterme konusunda son yıllar da büyük çalışmalar yapan Facebook, artık videoları paylaşarak buradan iyi bir izlenme skalası yakalamanıza ve Facebook’tan para kazanmanıza yardımcı olacak!

Eskiden bilindiği gibi sadece kendi platformu üzerinde video paylaşımı yapılabilen Facebook videoları, artık embed kodu sayesinde her yerde kolayca paylaşılabilecek! Youtube ve Vimeo gibi video izleme portalları da bu durum da belirli üye kaybını yaşayacak gibi! Facebook’un aktif olarak 1.40 milyar kullanıcısı olduğunu var saydığımız zaman hiç küçümsenecek bir rakam olmadığını ve belli bir kitleyi kendi hedefine çekmeyi başarabileceğini düşünüyor!

Bakalım ileri ki süreçler de Facebook bu yönde ne kadar başarılı olabilecek ve Youtube’ye meydan okuyabilecek mi?

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş