Facebook’a GIF Desteği!

Senelerdir Facebook’tan beklenen adım nihayet atıldı ve artık Facebook üzerinde GIF uzantılı dosyaları oynatabilme şansına sahip olacağız! Aslen yönetimin pek de sunmak istemediği bir ürünün parçası olan GIF uzantılı dosyalar, kullanıcılar tarafından gelen yoğun talepten dolayı artık aktif hale dönüştürüldü. Web aleminin en eski uzantısı olan GIF dosyaları, Facebook’un bu yaptırımı ile beraber tüm Facebook genelinde tüm kolaylığı ile bizlere sunuluyor. Animasyonlu olarak GIF uzantılı dosyanızı artık yükleyebilir, oynatabilir veya URL bağlantısı olarak da bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Oynatmak adına lazım olan şey ise üzerine bir kez tıklamanız.

facebook-a-gif-destegi-nihayet-geldi--5691561

VK, Tumblr, Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinde uzun süredir aktif olan bu durum, artık tüm güvenle Facebook üzerinden de kullanılabiliyor halde. Yalnız Facebook yönetimi, siyasi ve cinsel içerikli paylaşımın sıklaşacağını düşünerek tüm sayfaları 2 kat önlemle takibe aldığını da duyurdu. Bu bizim ülkemiz adına da fazlası ile sık paylaşım yapılacağı konusuna denk düşüyor.

Facebook yönetimi, kullanıcılarının ricalarını ve taleplerini hiçbir zaman kırmıyor ve bu tarz yaptırımları da sık sık uyguluyor. İleri ki dönemler de bizleri bekleyecek en son yeniliklerden de haberdar olmak adına sitemizi takip edin.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş