Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook’a Kaydol 2024: Facebook Hesabı Aç

Hala bir Facebook hesabınız yok mu? Facebook’a kaydol işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Dert etmeyin, yazımızı okuduktan sonra artık siz de bir Facebook hesabı açmış olacaksınız. Tek yapmanız gereken Facebook’a Kaydol bölümündeki işlemleri sırasıyla uygulamak.

Yazımızın devamında Facebook hesap açma işleminin resimli anlatımını Mobil(Telefondan) ve Masaüstü(Bilgisayardan) bulabileceksiniz. Hangi cihazdan giriyorsanız aşağıdaki menüden seçip ilgili adımları izleyin.

GÜNCELLEME: Facebook hesap açma videolu anlatım eklenmiştir. Yazının alt kısmında bulabilirsiniz.

Facebook hesabı açabilmeniz için telefon numarası veya e-posta hesabınız olması gerekiyor. Bu iki seçenekten biriyle Facebook’a kayıt yapabilirsiniz.

Facebook’a Kaydol Mobil(Telefondan) Anlatım

  1. Facebook’a kaydolmak için ilk olarak aşağıdaki linke tıklayarak Facebook hesap açma sayfasına girin.

    https://www.facebook.com/r.php

  2. Bu sayfada Adınız ve Soyadınızı girin.
  3. Adınız ve Soyadınızı girdikten sonra Telefon numarası girmeniz istenecek. Eğer telefon numaranız yoksa İleri butonun hemen altında E-posta Adresiyle Kaydol seçeneğine tıklayarak e-posta adresinizle de hesap açabilirsiniz.
  4. Son olarak size gönderilen kodu girmeniz istenecektir. Telefon numarasıyla kaydolduysanız WhatsApp veya SMS ile kodu gönder seçeneklerinden biriyle kodu alabilirsiniz. E-posta hesabıyla kaydolduysanız e-posta hesabınıza gelen kodu girebilir veya linke tıklayabilirsiniz.

Facebook’a Kaydol(Masaüstü, Bilgisayardan) Anlatım

  1. Facebook’a kaydolmak için ilk olarak https://www.facebook.com/r.php linkine tıklayarak Facebook kaydol sayfasına giriyoruz.
  2.  Bu sayfada Facebook açmanız için bir form karşınıza çıkacaktır. Aşağıdaki resimde gösterilmiştir.
  3. Facebook kurmak için formdaki ‘Adın, Soyadın, E-posta Adresi veya cep telefon numarası, Şifre, Doğum Tarihi, Cinsiyet’ bölümlerini eksiksiz doldurmak gerekiyor. Bu bölümleri doldurduktan sonra Kaydol butonuna basarak işlemi tamamlayacağız.
  4. Ve yapacağınız son işlem olarak eğet kayıt yaparken e-posta adresiyle kaydolduysanız, yazdığınız e-posta adresine Facebook tarafından gönderilen linke tıklayıp üyeliğinizi onaylamak.

Eğer telefon numarasıyla Facebook’a kaydolduysanız, telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz gerekir.

Facebook’a hesap açma için yapılması gereken işlemleri anlattık. Bu işlemleri yaparken sorun yaşarsanız, size yardımcı olabilmemiz için lütfen yorum kısmından bize yazın.

Sitemizde daha önce yayınlanan Facebook Şifre Kırma Programı Nedir? Nasıl Çalışır? başlıklı makalemizde, Facebook şifre kırma, Facebook şifre kırma programları ve Facebook hesap güvenliği ile ilgili bilgiler verilmektedir.

Exit mobile version