Facebook’a Sympathize Butonu Geliyor

Facebook son zamanlarda algoritmasında büyük değişiklikler yapmak için büyük bir çabaya girdi. En son beğen butonunda bir değişikliğe giden Facebook’un şu an üzerinde çalıştığı konu bir buton ile ilgili. Facebook’ta yapılan buton çalışması var olan bir şeyi değiştirmeyecek. Kullanıcılarını tamamen yeni bir buton ile tanıştıracaklar. Bu yeni butonun adı “Sympathize” yani yakınlık butonu. Peki Sympathize butonu nedir? Bu yeni buton ne işe yarayacak?

facebook Sympathize butonu

Sympathize butonu sayesinde arkadaşlarınızın durum güncellemeleri ile ilgili hislerinizi belirtebileceksiniz. Arkadaşınız durum güncellemesinde mutsuz, heyecanlı, üzgün veya hasta olduğunu belirtebilir. Bu durumda sadece beğen butonuna basabilirlen artık Sympathize butonu ile arkadaşınızın durumu ile ilgili hislerinizi gösterebileceksiniz.

Sympathize butonunun asıl çıkış sebebi ise yine beğen butonu oluyor. Facebook’ta yapılan paylaşımların bazılarını beğenmediğimiz takdirde basabileceğimiz bir beğenmedim butonu yok. Pek çok kullanıcı böyle bir butona ihtiyaç duysa da Facebook bu konuya sıcak bakmadı. Onun yerine ise Sympathize butonu çıkmış oldu.

 

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. Merve Arslan

    çok işe yarayacak bir yenilik bence

    Cevapla