Facebook’a Trend Topic Geliyor!

Twitter’in anlık olarak kullanılmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de Trend Topic desteği. Bununla beraber Türkiye ve Dünya gündeminde yer alan pek çok haberle alakalı yazılar okuyabiliyor, bizler de bu konularla alakalı öngörülerimizi paylaşabiliyoruz. Facebook, bu konu da Twitter’den ilham aldı ve “anlık olarak yazılan yazılar” ile alakalı bir gelişim faktörünü ortaya koyarak, Trend Topic uygulamasını devreye sokma kararı aldı. Zira hastag olarak adlandırılan “#” sembolü de, Facebook için Aralık 2014 yılından bu yana aktif! Fakat pek fazla tutmaması ve kullanıcılar tarafından tercih edilmemesi sebebi de, yetkilileri bir hayli üzmüştü.

facebook-610x290

Haber kaynağı olma yolunda emin adımlar atan Facebook yönetimi, artık Trend Topic desteği ile beraber Dünya gündeminde yer alan tüm haberleri kullanıcılarına iletecek, bu konu ile alakalı da onların da konuşma yapmasını sağlayacak. Genel olarak kapsayacağı alanlar ise; “Politika, Siyaset, Bilim ve Teknoloji, Spor, Eğlence” olarak kararlaştırılan Trend Topic yeri, ilk 10 sırayı alan listelemeleri sizler için aktarma kararı aldı!

FB-Trending-Topics

Facebook, Twitter’e bu konu da rakip olabilmek adına elinden gelen çabayı gösteriyor. Yakın zaman da bu ürünü devreye sokmayı düşünen Facebook yönetimi, sadece Amerika ülkesinde değil, tüm Dünya genelinde aynı anda uygulamayı devreye sokacak!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş