Facebook’ta Anonim Dönemi Başlıyor!

Facebook’ta Anonim Dönemi Başlıyor!

Facebook son zamanlar da pek çok web sitesine “Facebook üyeliği ile kaydol” şansı tanıyor! Bu nedenden dolayı da pek çok site sahibi, kişilerin Facebook profillerine erişebildiği gibi, özel bilgileri hakkında da fikir edinme şanslarına sahip oluyor.

Facebook CEO’ları da bu durumun önüne geçebilmek ve az da olsa bu durumu azaltabilmek adına yeni bir durumu ortaya attı! Artık herhangi bir web siteye Facebook üzerinden üye olmak istediğiniz zaman “Anonim Login” kısmını seçebilecek ve bilgilerinizi tamamen saklayabilme haklarına sahip olacaksınız. Bu imkanla beraber bilgiler çalınmayacağı ve ele geçirilmeyeceği gibi, gizlilik haklarınız da %100’e kadar korunacak.

images

Artık güvenmediğiniz herhangi bir web sitesine Facebook üyeliği ile giriş yaparken bilgilerinizi saklama hakkına sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra da sitenin editörlerinin görmesini istemediğiniz bilgileri de dilediğinizce saklayabileceksiniz! Henüz aktif olmayan bu uygulama, test aşamalarından geçiyor ve CEO’lar tarafından hazırlanıyor. Birkaç haftaya kadar %100’e kadar aktif bir halde tüm Dünya ülkelerine sunulacak bu sistem, böylelikle bizlerin gizlilik haklarını da sonuna kadar koruyan bir durum olarak yansıtılacak!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş