Facebook’ta Beğeni Toplamanın Yolları

Facebook’un gündelik yaşantımızın bir parçası olduğu aşikar. Facebook üzerinde beğenilme kaygınız varsa nasıl beğeni toplayacağınız konusundaki detaylara odaklanıyor olmanız muhtemeldir.

Facebook üzerinde küçük veya orta ölçekli bir işletme sahibiyseniz veya bireysel olarak daha çok takipçi kazanmak yönünde çabanız varsa beğenilmeniz son derece önemlidir.

Bu konunun sizin için çok önemli olması hedef kitlenize çok doğru şekilde ulaştığınızı ifade etmemektedir. Yapılan araştırmalar Facebook üzerindeki paylaşımların sadece yüzde 6’sının hedef kitlesine ulaştığını ortaya koyuyor. İşte size Facebook üzerinde gerektiği şekilde takip edilme konusunda yapmanız gerekenler:

  • Hedef kitleye yönelik paylaşımlar: Hangi konuda çalışıyor olursanız olun, doğru ve gerektiği şekilde hedef kitlenize ulaşmak için hedef kitlenize yönelik paylaşımlar yapmanız son derece önemlidir. Bunun için kullanacağınız içeriklerle ilgili belirli bir strateji geliştirmeniz gerekir.
  • Fotoğraflı paylaşımlar: Kim ne derse desin Facebook üzerinde görsel odaklı paylaşımların daha çok takip edildiği göz ardı edilemeyen bir gerçek. Bu nedenle yapacağınız çalışmalarda görselliği ön planda tutmanız daha çok beğeni kazanmanızı sağlayacaktır.
  • Zamanlama: Facebook üzerinde pek çok paylaşımın hemen hemen aynı zamanda yapıldığını söylemek mümkün. Peki ama pek aktif olunmayan zamanlarda paylaşım yapmayı daha önce hiç denediniz mi? Kimsenin olmadığı bir yerde sizin olmanız bazı durumlarda size büyük fayda sağlayacaktır.
  • Sayı değil kaliteye odaklanın: Yapacağınız geçmiş paylaşımların Facebook üzerinde takip ediliyor olmasının geliştirilen algoritmalarda çok daha önemli olduğunu unutmayın. Bu anlamda sayının ötesinde kaliteye odaklanmanız zaman içerisinde daha çok takipçi edinmenizi mümkün hale getirecektir.
İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş