Facebook’ta En Aktif Ülke Türkiye!

Facebook’ta En Aktif Ülke Türkiye!

Facebook’un son zamanlarda ki yüksek üye çekimi sebebiyle artık bir ülke oluşturabilecek kadar kullanıcıya sahip olduğunu biliyoruz. 2014 yılının son çeyreğine doğru 1,4 milyar üye olduğunu ve bunların 1,1 milyarının aktif olarak Facebook’u ziyaret ettiğini duyuran Mark Zuckerberg, “2015 yılının ilk çeyreğinde en aktif olan ülkeyi Türkiye” olarak belirledi.

526 milyon kullanıcının mobil olarak Facebook’a girdiğini de söyleyen Mark Zuckerberg, Türkiye de yer alan üyelerin %89,4’ünün her gün Facebook’u ziyaret ettiğini ve bu da Amerika, Kanada gibi pek çok ülkenin ötesinde olduğunun kanıtı! Türkiye’yi takip eden diğer ülkeler ise %88,1 ile Uruguay, %83.8 ile de Brezilya!

Alt kısımda ki grafikten daha detaylı ve ayrıntılı inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Sosyal medyada ki aktifliği ile bilinen Türkiye, bu sektörde de büyük bir işleyiş kat ediyor ve tüm platformlar da yoğun bir ilgi gösteriyor. Sadece Facebook değil, aynı zaman da Instagram ve Twitter üzerinden de fazlası ile aktif bir ülkeyiz. Buna göre Türkiye’nin sosyal medyada ki derin ilgisini fırsata çevirecek pek çok sosyal medya patronu da ortaya çıkacaktır.

^C5248FCD54FCA458DE712CFC32827AD6A9475E51710BCCCFD5^pimgpsh_fullsize_distr

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş