Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook’ta Hedef Kitle Belirleme!

Facebook’ta Hedef Kitle Belirleme!

Birçoğumuzun temel problemlerinden bir tanesi de, sosyal medya üzerinden yaptığımız paylaşımları istemediğimiz kişilerin görmesi! Evet, bu kişileri silmek bazı zamanlar kısmen mümkün olmadığından dolayı, yapılan paylaşımlar da bizlerce bazı sorunsalları beraberinde getiriyor.

Şöyle özetleyebiliriz, ailemizden herhangi birisi, iş yerinden herhangi birisi ya da kız arkadaşımızın görmesini istemediğimiz herhangi bir paylaşımı özelleştirebilmek artık bizlerin elinde! Herhangi bir paylaşımın üzerine “düzenle” diyerek buradan “özel” kısmını seçebilir, paylaşımdan dilediğiniz kişinin adını yazıp, etiketleyerek engellenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bunun için paylaşım yapmadan evvel de aynı adımlar takip edilerek engelleme işlemleri sağlanabilir!

Facebook’tan yapılan paylaşımlar sebebi ile ailelerimizden devamlı azar işitmek, sosyal medyayı istediğimiz gibi kullanamamak durumu fazlası ile ileriye gittiğinden dolayı Facebook, uzun dönemdir böyle bir izlenim durumu yarattı! Bu şekilde dilediğiniz herhangi bir paylaşımı görüntüleyebilir ve hedef kitlenizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Facebook sizlerin gizlilik haklarını istediğiniz müddetçe saklar ve engellediğiniz kişilere paylaşımlarınızı yansıtmaz. Siz de bu paylaşımları gizli tutarak aile bireylerinizi ya da patronunuzu engelleyerek dilediğiniz paylaşımları yapma hakkı edinebilirsiniz.

Exit mobile version