Facebook’ta İsimsiz Sayfa Açma(Hayalet Sayfa)

Facebook’ta son dönemde hayalet sayfa denilen pek çok isimsiz sayfa gördüm. Bu sayfaların zamanla popülerliği arttı ve isimsiz olduğu için insanların dikkatini çekti. İsimsiz sayfa açmak imkansız gelebilir ama Facebook’ta zaman zaman ortaya çıkan açıklar sayesinden isimsiz sayfa açmak da mümkün oldu. Bu sayfaları gören insanların sayfa yöneticilerine nasıl isimsiz sayfa açtığını ısrarla sorduğunu gördüm ve merak edenler için bu yazıyı hazırladım.

Hayalet sayfa oluşturmak için yine normal bir şekilde sayfa oluştur kısmına giriyoruz. Bu bölümde rastgele kategori seçimi yapılabilir ama hayalet sayfayı ilk olarak deneyenler ile aynı yolu izleyelim. Bu yüzden Marka veya Ürün‘ü seçip kategoriyi Açık hava/Bahçe olarak ayarlayın.

facebook isimsiz sayfa

İsimsiz sayfa açıyoruz ama aslında bu sayfanın bir ismi var tabi. Sadece sayfa adı kısmına yazacağımız şey açacağımız sayfanın isimsiz görünmesini sağlayacak.

Sonra buradan sayfa adı kısmına yazacağımız harflere tıklıyoruz. Aşağıda verilen harfleri bulup tıklayın.

facebook hayalet sayfa

Harflerimizi yazdıktan sonra kopyalayıp sayfa adı kısmına giriyoruz. Kalan kısımları normal bir şekilde doldurduktan sonra sayfamız açılmış olacak.

Sayfanızın isim kısmında girdiğimiz harfler görünüyor değil mi? Evet sayfamızı henüz hayalet sayfa haline getirmedik. İsimsiz yapmak için ayarlardan sayfa adı kısmına giriyoruz ve isim kısmını tamamen silip değişiklikleri kaydet diyoruz.

Şimdi sayfaya girdiğiniz zaman isimsiz bir sayfa olduğunu göreceksiniz. İsimsiz sayfa açmak size bir fayda sağlamaz. Sadece denemek, eğlenmek için açabilirsiniz. Çünkü bu sayfalar isimsiz olduğu için arama yapıldığında bulunmaz. İnsanlar sayfanızı bulamadığı içinde sayfanızı işletemezsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Sayfasında Gönderi Planlama başlıklı makalemizde, Facebook sayfalarınızda istediğiniz tarihte ve saatte paylaşım yapma işlemiyle ilgili bilgiler verilmiştir.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

  1. nazli

    Eskiden bu hayalet sayfalar çok popülerdi ama artık eskisi kadar değil.

    Cevapla