Facebook’ta Kaç Kişi Oyun Oynuyor?

Facebook’un sosyal medya piyasasında bolca rakibi olmasına rağmen dimdik ayakta kalmasının başlıca sebeplerinden birinin de kullanıcı memnuniyetini sağlamak için birbirinden farklı eğlendirmeye yönelik her tarzda oyun barındırması olduğundan hep bahsettik. Sadece mesajlaşma ve paylaşım servisi olarak görülmeyen Facebook, oyunları ile Facebook kullanan oyun sever arkadaşları kendisine bağlamayı çok iyi başarıyor. Aksiyon, kart, simülasyon, spor, yarış, macera, bulmaca, strateji ve daha pek çok türde oyun içeren Facebook’un aylık oyun oynayan kullanıcı sayısı 375 milyon.

Facebook’un toplam kullanıcı sayısı göz önünde bulundurulduğunda Facebook kullanıcılarının yaklaşık olarak dörtte biri Facebook’ta oyun oynuyor. Android ve İOS işletim sisteminde de yer alan oyunların Facebook’ta da olması kullanıcıları ciddi anlamda Facebook’a çeken büyük bir faktör. Mesela Candy Crush oldukça popüler bir oyun ve Facebook’ta 1 milyondan fazla oynayanı var.

facebook oyun

Facebook’ta bu oyunlara yapılan yönlendirmelerin sayısı ise günlük  735 milyonu buluyor. Oyun isteklerinden sıkıldığını dile getiren kullanıcıların ne kadar haklı olduğunu bu sayı net olarak gösteriyor. Facebook’ta oyunlar bu kadar etkili bir faktörken bu oyunlardan elde edilen gelirde büyük oluyor tabi.  Hem masaüstü hem de mobil olarak oyunları oynayan kullanıcı sayısı sadece mobilden oyun oynayan kişi sayısının 2.5 katı. Toplam sayı sadece masaüstünden oynayanların ise 1.5 katı. Toplam gelir  sadece masaüstünden oyun oynayanlardan gelen kazancın 3.5 katı.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş