Facebook’ta “Oy Veriyorum” Servisi

Türkiye de yaklaşık 40 milyona yakın bir kullanıcısı bulunan Facebook’un, Türkiye de 08.06.2015 tarihi itibari ile oylama yapılacağı durumuna itthafen ülkemiz de “oy veriyorum” servisini aktif etmesi bekleniyor. Günümüzde 20 milyondan fazla vatandaşın oy kullanacağını düşündüğümüz zaman, herkesi bu çağrıyla oy kullanmaya ve sandıklara davet eden Facebook, gündelik yaşantınız da aksatmamanız gereken gerçekleri de unutmamanız hususunda büyük adımlar atıyor.

facebook-secim-610x290

Facebook’un bu servisi sayesinde ana sayfamız da oluşan bölüme “oy veriyorum – oy vermiyorum” butonlarından herhangi birisini seçerek devam edebilirsiniz. Oy vermeme gerekçeniz ile alakalı da sizlere bir alan butonu oluşturan Facebook, herkesin oy kullanmasını temel almakla beraber bir farkındalık oluşturmaya çalışıyor. Seçim gününe kadar sürecek bu durum ilkesi, işlerinizi sıklaştırmak ve kolaylaştırmak adına sizlere oldukça faydalı durumlar sunuyor.

Siz de oylamalara katılmak ve Facebook üzerinden de bu uygulamayı desteklemek istiyorsanız, karşınıza çıkan bölüm de “oy veriyorum” butonunu seçin. Bu kapsam da oy vereceğinizi tüm arkadaşlarınıza da gösterebilirsiniz. Bu tip farkındalıkları arttırmak adına da yenilikleri daima sayfanız da paylaşın!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş