Facebook’ta Reklam Veren Sayısı 2 Milyon!

Facebook son zamanların en revaçta olan web sitesi haline dönüştü. Özellikle Facebook için 2014 yılına tam bir şans yılı diyebiliriz.

Bu yıl fazlası ile üye alan, çıtasını bir anda daha yüksek noktalara diken Facebook, aktif olarak ziyaretçilerinin 2 milyonluk kısmından reklam alıyor! Evet, bu yıl rakamlar bu kadar yüksek noktalara taşınırken Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de, kendi profilinden teşekkür mektubu yolladı.

Bu reklamların belli gelir durumları söz konusu. Örneğin öne çıkarılan reklamın meblağsı daha yüksek iken, sağ kısım da çıkan reklamlar ona nazaran biraz daha düşük olduğundan sebep bu reklam gelirlerinin %80’ini de öne çıkarılmış görsellerden elde ettiğini açıkladı.

facebook-test

Facebook patronu reklam gelirleri sayesinde bu yıl kendine devasa büyüklükte bir arsa almış, buraya da Facebook ofislerini tek bir çatı altında toplamaya karar vermişti ve bu durum da gerçekleşti! Facebook mobil kullanım hakkında ki gelişim süreçleri ile üye sayısını üst sıralara kadar taşımayı başardı. Bakalım yeni dönem de Facebook haberleri ile alakalı ne tür inişler ve çıkışlar meydana gelecek?

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş