Facebook’ta Reklam Verme

Dünya çapında Facebook kullanıcı sayısı 1 milyarı aştı. Bu kadar kullanıcıyı barındıran Facebook’ta reklam yapmak da çok zekice olur. Facebook’a reklam vererek sayfanızı, işletmenizi, sitenizi çok büyük bir gelişmeye sokabilirsiniz. Reklam yaparak çok basit bir şekilde büyük kitlelere ulaşabilirsiniz.

Bana göre en iyi reklam yapma yolu Facebook. Ülkenizin yerel kanalında yapacağınız reklamdan bile çok daha iyi bence. Çünkü Facebook’a reklam verirken kitlenizin özelliğini bile belirleyebilirsiniz. Reklamlarınızın yaş, şehir, ülke, cinsiyet gibi seçeneklere göre ayarlayabilirsiniz. Oysaki televizyonlarda bile bu imkan yok.

Şimdi gelin Facebook’ta ne gibi reklamlar yapabileceğimizi görelim.

Facebook’ta Ne Gibi Reklamlar Verebilirim?

Web Site Reklamları

İnternet üzerinden satış yapan bir siteniz olabilir veya siteniz yeni diye kısa sürede büyütmek isteyebilirsiniz. Facebook’ta sitenizin reklamı yaparak büyük bir gelişim sağlayabilirsiniz.

Sayfa Reklamları

Web sitelerine bağlı olarak kurulan pek çok facebook sayfası vardır. Sayfa reklamı yaparak dolaylı yoldan web sitelerinizinde reklamını yapabilirsiniz.

facebook reklam verme

Gönderi Reklamları

Sayfanızda yayınladığınız bir gönderiyi Facebook’ta reklam vererek daha çok kişiye ulaştırabilir, böylelikle sayfanızın popilerliğini arttırabilirsiniz. Reklam vermek istediğiniz içeriği Gönderiyi Öne Çıkar butonu aracılığıyla insanlara ulaştırabilirsiniz.

Etklinlik Reklamları

Yeni bir mağaza açtığınızı düşünün. Bu mağazanın açılışına katılımın artmasını sağlamak için Facebook’ta bir etkinlik oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu etkinliğin Facebook’ta reklamını yaparak mağazanızın tanıtımını çok büyük bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook’ta özel olarak sayfanızın sadece bir gönderinin reklamını da yapabilmek münkün. Sayfanızdaki bir gönderinin altındaki ” gönderiyi öne çıkar butonuna ” basıp kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra gönderinizin reklamını yapmış olursunuz.

facebooka reklam verme

Sitemizde yayınlanan Facebook Reklamı ile Arkadaş Bulma başlıklı makalemizde, Facebook reklamı ile arkadaşına ulaşan birinin hikayesi anlatılmıştır.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş