Facebook’ta Reklamverenler İçin Yeni Arayüz: Business Manager

Facebook, tasarım ve mobil araçlarda ki durumuna yönelik çalışmalarının ardından reklam çalışmalarına yine başladı. Sosyal medyayı yakında takip edenler Facebook’un reklam çalışmalarını bir tarafa bırakmasının sevincini yaşarken Facebook reklamverenleri için yaptığı çalışmayı duyurdu. Çalışmanın bu kadar ani şekilde sunulması akıllara diğer çalışmalar haberlerinin bu reklam projelerini örtbas etmek için sunulduğunu getiriyor. Reklamverenler için hazırlanan yeni arayüz çalışmasında neler var peki ? Bu arayüz reklamverenler için ne tür avantajlar sağlayacak?

Hazırlanan arayüzün adı Business Manager. En büyük özelliği reklamverenlere proje yönlendirme açısından kolaylık sağlaması. Yapılan kampanyalar için görev ataması yaparken bu arayüz mutlaka kullanılacak. Bu yüzden proje yönetimini ve projelerin görev dağılımı Business Manager üzerinden rahatlıkla yapılabilecek.

Business Manager

Proje sahipleri kampanyaları ile ilgili malzemeleri, bu arayüz üzerinden gösterime sunabilecek. Malzemeleri pazarlayan şirketlerin bütün hesap işlemleri de bu arayüz üzerinden yapılacak. Pazarlama şirketlerine ait hesap oluşturma veya kampanya ile ilgisi kesilen şirketlerin hesaplarını hemen kaldırma işlemleri çok basit hale gelecek.

Business Manager yapılırken sadece arz eden tarafa fayda sağlamak amaçlanmamış. Artık büyük şirketlerin bile önemsediği Facebook sayfaları Business Manager ile yönetilebilecek. Bu sayede kullanıcıların kampanyalardan daha çabuk haberdar olması sağlanmış olacak. Yani arz eden tarafla birlikte kullanıcılarda göz önünde bulundurulmuş. Bu açıdan Business Manager her iki taraf içinde çok faydalı bir araç olacak.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş