Facebook’ta Sohbeti Açma/Kapatma

Facebook’ta yapmanız gereken bazı işleriniz olabilir ve siz bu işlerinizle uğraşırken arkadaşlarınız tarafından rahatsız edilmek istenmiyorsunuz. Facebook’ta çevrimdışı olursanız Facebook’ta olmanıza rağmen arkadaşlarınızın sohbetinde çevrimiçi olarak görünmezsiniz. Böylelikle arkadaşlarınız sizin Facebook’ta olmadığınızı düşünerek size mesaj atmazlar.

Facebook’ta Sohbeti Kapatma(Çevrimdışı)

Facebook’ta Sobeti kapatmak için Sohbet butonuna tıklayın. Daha sonra alt kısımda buluanan dişli çark butonuna basın. Çıkan seçenekler arasında Sohbeti Kapat seçeneğini seçin.facebookta çevrimdışı olma

Bu ekranda sohbeti kapatma seçeneklerini göreceksiniz. Sohbeti tüm arkadaşlarınıza kapatmak için en baştaki seçip Tamam‘a basın.

facebook sohbeti kapatma

 

Facebook’ta Sohbeti Açma(Çevrimiçi)

Facebook’ta çevrimdışı olduğunuz için arkadaşlarınız size mesaj atmayacaktır. Bu yüzden sohbetinizi tekrar açmanız gerekmektedir. Sohbet sekmesinde en altta bulunan Sohbeti aç yazısına tıklayın. Böylece hesabınız tekrar çevrimiçi olmuş olur.

Bir önceki yazımız olan Facebook’ta İsimsiz Sayfa Açma(Hayalet Sayfa) başlıklı makalemizde, Facebook’ta isimsiz sayfa açma işlemi anlatılmıştır.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş

 1. murat ismail güner

  sohbeti kapatınca da mesaj atabiliyorlar

  Cevapla
  1. Admin Yönetici

   sohbeti kapatmanız mesaj atılmasına engel değildir.

   Cevapla
 2. mehmet

  sohbeti kapatınca bir daha mesaj gelmiyor mu?

  Cevapla
  1. Admin Yönetici

   hayır. sohbeti kapatmanız mesaj almanıza engel değildir. sadece o an arkadaşlarınıza Facebook’ta değilmişsiniz gibi gözükürsünüz.

   Cevapla