Facebook’ta Türkiye İstatistikleri

Bilindiği gibi Facebook, uzun zaman önce Whatsapp ve Instagram’ı da bünyesine kattıktan sonra ciddi bir büyümeye gitmişti.

Facebook Türkiye Ülke Müdürü Fırat Dirik ile yapılan konferans sonrasında bazı ayrıntılar ve temel adımlar konuşuldu. Facebok’un Türkiye sorumlusu Fırat Dirik, şuan için dünya genelinde aktif 1,3 milyar Facebook kullanıcısı, 700 milyondan fazla Whatsapp kullanıcısı, 500 milyondan fazla Facebook Messenger kullanıcısı ve 300 milyondan fazla Instagram kullanıcısı olduğunu söyledi.

Facebook-eticaret-reklamlari-eticaret15-webrazzi-Fırat-Dirik

Sözlerine Türkiye’yi ekleyerek devam eden Fırat Dirik, “Türkiye de 35 milyonu aşkın bir aktif Facebook kullanıcısı olduğunu,bunun 30 milyonu mobilden bağlantı kurduğunu ve mobil Facebook çok üstün seviyelere doğru tırmandığını” sözlerine ekledi.

35 milyonluk rakamın %65’i her gün Facebook’a bağlanırken, 30 milyonluk Facebook mobil kullanıcısının geçen yıl ki rakamı sadece 10 milyon imiş. Yani 1 yıl da 20 milyon kadar mobil Facebook kullanıcısı edinilmiş.

Fırat Dirik, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in, “Türkiye de henüz ofis açma gibi bir durumu söz konusu olmadığını ve istenilen rakamlara ulaşamadıklarını”  da sözlerine ekledi.

Yakın zaman da eğer rakam 50 milyona kadar ulaşabilir ise Facebook’un Türkiye genelinde bir ofisi olacak ve artık Türkiye de, Facebook’a öncelikli bağlantılar kurabilen bir ülke haline dönüşecek. Nitekim Facebook’un bu kadar çok yükseldiği zamanlar da eminim ki Türkiye’nin bu ölçü de katkısı da fazlası ile mümkün olacak.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş