Facebook’ta Türkiye’nin İlişki Durumu

Bilindiği gibi Facebook, sadece sosyal medya olarak değil, kimi zaman da bizlerin kimliğini barındıran profiller haline dönüşebiliyor.

Birçok kişi buradan kendi hayatı ile alakalı kişisel bilgileri dolduruyor ve ilişki durumlarını da bu yönde bizlere yansıtıyorlar. Facebook yönetimi, Türkiye’ye özel olarak –Türklerin ilişki durumu- adlı bir fotoğraf yayınladı ve ne kadar oran da ilişki var, yok, evli ya da evliliğe bir adım kalmış olan durumları duyurdu.

Facebook üzerinde “İlişkisi var” olarak durumunu ayarlayan kişi 87,250 rakamında! Bu rakam, genel Facebook kullanıcılarına bakıldığı zaman sadece %5’lik bir oran sergiliyor. “İlişkisi yok” olarak ayarlanmış olan profil sayısı ise 120,750 gibi büyük bir rakamı temsil ediyor. Yani Türkiye de “ilişkisi yok” durumu daha fazla aktif ve görülür bir şekilde.

Bunun yanı sıra ise “evli” olarak işaretlenmiş profil rakamı 28,150 iken, evliliğe bir adım kalmış olan “nişanlı” durumu ise 14,300 civarında. Ortalama olarak Facebook üzerinde ilişki durumu barındıran kadınların yüzdesi 6,5 iken, erkeklerin ise bu rakam 5,8 oluyor.

aşağı da sunduğumuz resim genel olarak Türkiye’de ki ilişki durumlarını istatistik olarak kapsayan bir fotoğraftır. Buradan incelemeler yapabilir ve detaylıca inceleme fırsatı da edinebilirsiniz.

Sevgililer_Gunu_Infographic

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş