Facebook’tan Önemli Bir Yenilik

Facebook, son zamanlar da ölüm durumları ile alakalı bir yaptırım durumu düşünüyordu ve henüz bir sonuca da varamamıştı.

Facebook kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, artık profillerden kişilere “mirasçı” ataması yapabilecek ve bu mirasçı sayesinde de herhangi bir ölüm v.b gibi durumlar söz konusu olduğu zaman da mirasçı olarak atanan kişinin profili dilediği gibi kontrol etme hakkı olacak.

facebook-tan-onemli-yenilik-5298011

Durum güncellemesi yapabilecek, profil resim değiştirebilecek ve arkadaşlarına bildirimler yapabilecek olan bu kişiyi ayarlar bölümünden siz belirleyebilirsiniz. Henüz sadece ABD de geçerli olan bu uygulama, yakın zaman da diğer tüm ülkelerde de aktif olacak ve sizler de atamalar yapabileceksiniz. ABD halkı bu durumu oldukça sevdi fakat akıllarda bazı soru işaretleri kaldı.

Eminiz ki pek çok kişi kız arkadaşı veya bunun benzeri kişilere atama yapabilme durumlarına hakim olacaklar. Bu tip durumda da herhangi bir ayrılık ya da benzeri durum yaşandığı zaman kişilerin profilleri taraflarca yönetilebilme durumları söz konusu olacak. Bu durumda da neler yaşanacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş