Facebooktan Para Gönderme Özelliği!

Facebook yine bir yenilik ile karşımıza çıkıyor.

Sosyal medya platformu arasında Dünya sıralamasında ki liderliğini koruyan Facebook, artık daha fazla kurumsallaşmaya yönelik adımlar atmaya başladı.

Facebook yönetimi, arkadaşlar ve aileler arasında ki para transferinde bir köprü oluşturmayı hedeflediğini, para transferi ve akışı durumunda da birçok banka ile anlaşmaya çalıştığı haberlerine henüz açıklık getirmedi.

Sızan bilgiler arasında MasterCard, VisaCard gibi markalar ile anlaştığı iddialarına sessiz kalan Facebook, yakın zamanda da bu durumu aktif hale getirip kredi kartı üzerinden para akışı sağlayarak insanların birbirleri ile para transferi yapacağı haberlerini duyurdu.

 

facebook-payments

Mark Zuckerberg, bu konu ile ilgili çalışmaları olduğunu ise aylar öncesinden Facebook profilinden duyurmuştu. Henüz netliğe kavuşmasa da, bazı kişiler bu durum ile alakalı güncellemeleri de merakla bekliyor. Profiline kredi kartı veya banka kartı ekleyerek dilediğiniz gibi sohbet ekranından para transferleri de yapabileceksiniz. Tabii ki Facebook’un da bu durum ile ilgili belli bir kar payı olacak.

Stanford Üniversitesinde okuyan ve Facebook’un teknik ekibinde yer alan Andrew Aude, bu durum ile alakalı güncel fotoğrafları da twitter adresinden paylaştı. Henüz çalışmaları süren bu eklenti sayesinde, Dünyanın diğer ucunda ki insanlara da pek çok şekilde transferler yapabileceksiniz.

Bakalım önümüzde ki günlerde de yeni yeniliklerini Facebook bizimle paylaşacak mı? Hepimiz merakla bekliyoruz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş