Site icon FACEBOOKBİLGİ

Facebook’tan Üzücü Reklam Projesi

Dünya devi Facebook yaptığı sık çalışmalarla kullanıcılarını memnun etmeye çalışsa da Facebook kullanıcıları bu sosyal ağın artık eskisi kadar eğlenceli olmadığını söylüyor. Gelir düzeyini son yıllarda sürekli olarak arttıran Facebook artık paraya doymak bilmiyor. Patronu Mark Zuckerberg dünyanın en zenginleri listesinde ilk 10’da ama yine de kazancını katlamak peşinde. Kullanıcılar Facebook’un reklamlar yüzünden tamamen ticari bir kaynağa dönüştüğünü ve bu durumun kullanıcıları Facebook dışındaki başka arayışlar içine soktuğu görülüyor.

Facebook yine maddi bir çalışma yoluna giderek pek çok internet kullanıcısının rahatsız olduğu video reklam eklemeye karar verdi. Bu video reklamlar aniden karşımıza çıkacak ve Facebook üzerinde sörf yapmayı sıkıcı hale getirecek. Çıkacak olan video reklamlar sessiz olarak açılacak ama kullanıcı isterse sesi açıp reklamı inceleyebilecek. Reklam uzunluğunun en fazla 15 saniye olması bekleniyor.

Yayınlanacak Reklamlar Şimdiden Belirlendi !

Her zaman olduğu gibi çalışmalarında olabildiğince hızlı hareket eden Facebook ilk reklamlarını aldı bile. Yayınlanacak ilk reklam ”Divergent” adlı filmin fragmanı olacak.

Tepkiler Büyük !

Bu reklam projesiyle 2 milyon dolar dolar civarı gibi büyük bir gelir elde edecek olan Facebook tepkilerin artması sebebiyle projeyi erteledi. Bazı kullanıcıların ana sayfasına reklamları ekleyen Facebook, mühendislerinin hız çalışmalarını da tamamlamasının ardından tepkilere rağmen projeyi kullanmaya başlayacak.

 

 

Exit mobile version