Facebook’tan Türkiye Açıklaması

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, katıldığı bir sohbet söyleşisinde Avrupa ülkelerinden ve Türkiye’den bahsetme fırsatı buldu.

Ülkemizde fazlası ile din ve ifade özgürlüğü problemi var ve bu nedenden dolayı da pek çok kişi mağduriyet yaşıyor. Günümüzde de Facebook üzerinden artık insanlar rahatça dinleri ile alakalı görüşlerini bildiremez oldular.

1361046646_facebook1

Bu sebepten dolayı da bazı değişimlere gitmeyi hedeflediğini belirten Mark Zuckerberg sözlerine şöyle devam etti; “Fazlası ile Türkiye ve Rusya’dan sorular alıyoruz. Genellikle kendilerini ifade edemediklerini ve bu sebepten dolayı da kişilerin ifade ve din özgürlüğünün kısıtlandığına dair sorular almaya devam etmekteyiz. Bu hususla alakalı da yakın zaman da bazı yaptırımlar uygulayacağımızın garantisini verebiliriz” dedi.

Facebook üzerinden din seçimi yapmak oldukça mümkün. Fakat bu etapta bazı ek dinlerin Facebook’ta ki “görüş” kısmına ekleneceği durumu da söz konusu. Bunun yanı sıra “Facebook’ta Türklerin oldukça yoğun rağbeti var. Biz de onları kırmadan, ne istediklerini bilerek ve gelen taleplere göre bazı değişimler yapacağız” diye sözlerine devam etti.

Söyleşinin sonunda ise Mark Zuckerberg, köpeği Beast’ın sayfasının 2 milyon olmasından dolayı tüm kullanıcılara ve beğenenlere teşekkür etti.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş