Facebooktan Yeni Güvenlik Durumu!

Facebook yine yeni bir yenilik ile karşınızda!

Uzun zamandır çalışmalarını sürdürmekte oldukları güvenlik durumu kontrollerinin bugün itibari ile çalışmaları sonlandı. Artık pek çok kişi, telefonun olmadığı zamanlarda ve acil durumlarda Facebook üzerinden haberleşerek bilgi sahibi olabilecekler.

Kısaca bahsetmek gerekirse, günümüzde fazlaca doğal afet olayı gerçekleşiyor. Yangın, deprem, sel ve bunun benzeri pek çok durum başımıza geldiği zaman telefon ile yakınlarımıza ulaşamadığımız taktirde artık Facebook tarafından sunulan bu yeniliği kullanarak dilediğiniz kişiye ne tür bir zorluk içerisinde olduğunuzu bildirebilirsiniz.

safetycheckmobielcarousel-441x253

Yakınınızda ki veya çevrenizde ki herhangi bir arkadaşınız eğer böylesine büyük bir felaket geçiriyor ise hemen size bildirim geliyor, siz de bu bildirim sayesinde çevrenizde ki yaşanacak olan durumdan haberdar olabiliyorsunuz. Örneğin deprem oldu ve hala sizin haberiniz yok. Arkadaşınız bu durum ile alakalı paylaşımı yaptıktan sonra ani bir bildirim ile sizlere de talimatlar geliyor. “güvendeyim” seçeneğini seçerek herhangi bir olay olmadığını da belirtebiliyorsunuz.

Facebook bu durum ile ilgili asparagas yapılacak olan haberler için de önlemler aldı. Yani çevrenizde bu tür bir olay yaşanmadı ise aktif olarak bildirim yapma şansınız yok. Günümüzde pek çok kişi bu tür duyurular yaparak zevk ve keyif alıyorlar, her ne kadar sakıncalı olsa da pek çok kişi hala bilinçli değil.

Umarız doğru ve aktif bir şekilde kullanımı da sağlanır.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş