Facebook’un Atatürk Kriteri!

Mark Zuckerberg, Atatürk’e olan hayranlığını direkt bir dil ile sosyal medya profilinden yayınladı ve artık Atatürk’e hakaret içeren tüm mesajların, içeriklerin ya da sayfaların direkt olarak silineceğini söyledi!  “Türkiye de Atatürk’e hakaretin suç olmasını ve pek çok Müslüman ülkede de kutsala hakaretin yasaklanmasını” göstererek Türk vatandaşlarının desteğini arkasına aldı.

Artık Facebook profilinden paylaşım yapılırken herkes çok dikkatli olmalı! Facebook kullanıcı içeriğini düzenleyen ve yeni bir yasa çıkaran Facebook “Topluluk Standartları” kısmında buna fazlası ile değinerek yeni bir içerik kaldırma rapor yayımlamış oldu.

28359793

Genel kapsam da bu durum Türk halkı tarafından olumlu tepki alırken, ülkemizde ki Atatürk düşmanları sıfatıyla barınan kişiler de eleştiri yaptılar. #AtaturkKriteri hastagi altında yayımlanan mesajlardan vatan hainlerini de bulmak mümkün, bu durum hakkında olumlu tepki gösterenleri de…

Mark Zuckerberg’in bu tepkisini büyük hayranlıkla karşıladık ve Facebook böylelikle daha çok çekici gelmeye başladı. nitekim pek çok sayfa Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlar yapıyordu ve sıra ile temizlenmeye başladı. Mark Zuckerberg açıklamalarına şöyle devam etti; “Atatürk’e yapılan hakaret içeren sayfalar ya da paylaşımlar söz konusu olur ise, şikayet edilmesi tarafında editörlerimiz tarafından incelenecektir ve hemen kaldırılacaktır!”

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş