Facebook’un Haber akışı Testi!

Facebook, kullanıcılarının fikirlerini fazlası ile önemseyen ve onların en az rahatsızlık duymalarını sağlayan bir platform! Bu yüzden de, kullanıcılarının fikirlerine fazlası ile değer veriyor, onların en iyi ve verimli şekilde sosyal ağı kullanmalarını sağlıyor. Geçen dönemler de sayfaların paylaştığı içerikler ile alakalı reklam durumlarını test eden bir içerik paylaşımı sunan Facebook, bu kez haber akışı ile alakalı yeni bir test sunumu yaptı ve kullanıcılarının fikirlerini bu konuda da ölçümleme kararı aldı.

facebook-da-arama-yapmak-610x290

Facebook, bu test ile beraber haber kaynaklarında hangi reklamın görülmesini isteğini soruyor. Sizler de bunlar arasından herhangi birisini tercih ederek, dilediğiniz gibi teste cevap verebiliyorsunuz. Alt kısım da sunacağımız test bölümü ile beraber sizler de herhangi bir testi cevaplayabilir, buna göre bir test durumu belirleyebilirsiniz!

10 sorudan oluşan bu test, kullanıcılara genel olarak “fotoğraf paylaşımlarını, reklam içerikleri ve bölgelerini, sayfaların paylaşımlarını, arkadaşlardan gelen paylaşımları” nasıl konumlandıracağı açısından geniş kapsamlı bir bilgi talebinde bulunuyor, ağırlıklı olarak kullanıcıların vereceği fikirler doğrultusunda da yeniliklere gidiyor.

facebook-haber-akisi-910x530

Paylaştığımız bu resimden sizler de ne gibi cevaplar verileceğinin bulunduğu bir ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz. Siz de Facebook’un “istediğiniz şekilde” konumlanmasını istiyor ve buna yönelik bir çalışma yürütmek istiyorsanız, test içerisinden herhangi birisini seçerek başlangıcı yapabilirsiniz.

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş