Facebook’un İsim Zorunluluğu!

Bilindiği gibi artık pek çok suç sosyal medya üzerinden sağlanıyor ve artık insanlar sosyal medya da kolaylıkla hareket edebiliyorlar.

Bu tip durumların karşımıza sıklıkla çıkması, bazı sosyal medya devlerini de harekete geçirdi ve artık hızlı önlemler alınmaya başlandı. İlk olarak bu işleme geçişi Facebook sağladı. Facebook, artık profil oluşturulurken gerçek isim ve soyadı durumunu ön planda tutuyor, kişisel profillere rumuz, takma ad, ürün tanıtım isimleri v.b durumları kabul etmiyor.

Bu durum bize kalırsa çok daha iyi oldu. Çünkü kişiler kendi adını kullanmadan sanal dolandırıcılık gibi insanları dumura uğratan pek çok durumu söz konusu haline dönüştürebiliyordu. Sosyal medya da sağlanan bu durum sayesinde artık kişiler kendi adlarını kullanabilecekler ve kimse mağduriyet yaşamayacak.

1424080523394

Tabii ki yine yanlış isim kullanma durumları da söz konusu olabilir. buna da alternatif çözüm üreten Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, “yakın zaman da kimlik taratma ile üyelik” gibi bir madde getireceğini de duyurdu. Yani, üyeler Facebook profillerini oluştururken kimliklere ihtiyaç duyacaklar.

Ne kadar üye kaybeder veya ne kadar gerçek olur bilinmez fakat gerçekten artık şart olan bu uygulama sayesinde her şey çok net ve apaçık ortaya sunulabilecek!

İçeriği Oyla
İçeriği Paylaş